מחנכים בזמן חופשה - הצעות לקשר (ניוזלטר אפריל 2016 ימין אורד)

img4
מחנכים בזמן חופשה -
הצעה לקשר בזמן חופשת הפסח
___-__
מועדים לשמחה!
בזמן שכולנו נהנים מההזדמנות לנפוש, יש מי שעבורם ההזדמנות עלולה להיות מסכנת. מרחב של זמן ללא מסגרת מובנית עלולה להגביר סיכונים, להדגיש בדידות ולהביא למציאות של נסיגה מהישגים שכבר הושגו קודם לכן.
"לחנך - משמע לשייך" אמר כבר ס' יזהר. אם נזכור את חניכינו בזמן החופשה, ונגרום להם להפנים שאנחנו כאן בשבילם גם כשהם לא לידינו, נגביר אצלם את תחושת השייכות, ומכאן אולי גם את תחושת החוסן, נשפיע במעט על תחושת הבדידות ואולי בשל כך נפחית את הסיכונים.
קשר מיטיב בחופשה הנשען על קשר מיטיב בשגרה עשוי להעלות חיוך ולחדש את תחושת השייכות.
אנחנו לקראת סיום החופשה. אם החניכים טרם שמעו מכם, זה הזמן לדרוש בשלומם.

לפניכם מס' הצעות להודעות וואצאפ קבוצתיות/כתתיות המפתחות שיח באמצעות אקטואליה. אתם מוזמנים להשתמש בהן, ואם שלחתם הודעה מיוחדת אחרת או שהתפתח שיח מעניין בקבוצה, נשמח שתשתפו אותנו כאן.
טריגרים מעוררי שיח בנושאי אקטואליה - הצעה להודעות וואצאפ
img3

החייל היורה שוחרר לפסח / הצעת הודעה מס' 1

אהלן, שמעתם ששחררו את החייל היורה לחברון לסדר פסח הביתה? זוכרים שדיברנו עליו בכפר? מה אתם חושבים על השיחרור שלו?
img2

הכנרת ואנחנו / הצעת הודעה מס' 2

חבר'ה, מה העניינים? איך עובר החופש? מה אתם עושים? שתפו קצת..
ראיתם את התמונה של הכנרת בזמן שאלפי אנשים מבלים שם? מה אתם חושבים? איך אפשר להסביר את זה שאנשים לא שומרים על סביבת המגורים או הבילוי שלהם? שתפו אם גם אתם נתקלתם במראות כאלה.

img1
img1
img3

מכבי תל אביב ובני סכנין / הצעת הודעה מס' 3

אהלן לכולם! מה שלומכם? נהנים בחופש? מישהו ראה את המשחק בין מכבי תל אביב לבני סכנין? ראיתם את המהומות שהיו שם אחרי המשחק? מה אתם אומרים? הכל בגלל הגול הלא ספורטיבי שהיה כמה ימים קודם.. אבל כזאת אלימות?
אשמח אם תשתפו בדעתכם..
img2

ילד מעזה ניצל ע"י רופא ישראלי / הצעת הודעה מס' 4

אהלן חברים, חייב לשתף אתכם בכתבה שקראתי וריגשה אותי על הישג רפואי בבית החולים הדסה שבו רופא ישראלי הסיר גידול סרטני נדיר מעמוד השדרה של ילד בן 3. הילד הוא ילד פלסטיני מעזה שהגיע עם אביו לבית החולים בעזרתה של הרשות הפלסטינית, ובזכות הניתוח ניצל משיתוק קשה. מה אתם אומרים על זה? משום מה זה בקושי מפורסם בתקשורת.. יש לכך סיבה לדעתכם?
אשמח אם תשתפו במחשבות לגבי זה.